Gebze Madeni Yağlar > Services > Elektro Erozyon Sıvısı (EDM)

Yüksek alevlenme noktasına sahip, düşük viskoziteli, oksidasyona dayanıklı, üstün vasıflı kokusuz yağlardır

Kullanım Yerleri

Elektro erozyon tezgahları için özel olarak geliştirilmiştir. Bunun dışında sondaj çamuru imalatında, alüminyum haddeleme sanayinde, elektro erozyon sıvısı üretiminde, aydınlatma, lamp oil olarak, metal işleme sektörü, çözücü olarak, kloroparafin üretiminde, katalizör taşıyıcısı olarak kullanılabilir.

Kullanım Şekli

Elektro erozyon tezgahlarında iş parçası ile kesici ucun arasında oluşan şerare üreten bölümde, bu özelliklere sahip yağ dışında hiçbir yağ kullanılmaması gerekir. İş parçası ile
kesici ucun, içinde gaz yağı bulunan petrol esaslı yağlarla soğutulması sırasında pompa arızası ile şerare açıklığının ortaya çıkması halinde yanma / patlama meydana geldiği bunun da ısıdan dolayı meydana gelen yağ buharını alevlendirdiğini tecrübeler göstermektedir. Bu nedenle yüksek alevlenme noktalı elektro erozyon yağı kullanılması halinde her türlü emniyet sağlanmış olmakta ayrıca alınan verim azami ölçüde artmaktadır.

Özellikleri

Kolaylıkla filtre edilerek metal parçacıkları dibe çökertir. İçeriğindeki katık sistemi sayesinde yüksek hassasiyette işleme performansı sağlar. Oksidasyona ve pas oluşumuna karşı dayanıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürünlerimiz hakkında bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz

İletişim