Gebze Madeni Yağlar > Services > Yarım Sentetik Ve Tam Sentetik Bor Yağları

Yeni teknolojik formüllerle üretilmiş, yeni teknoloji tüm makinelerin ihtiyaçlarını karşılayan , pas ve bakteri üremesi ve buna bağlı oluşan kokuşma problemlerini kesin olarak çözen ürünlerdir. Sert sularda dahi mükemmel emülsiyon kararlılığı sağlayan ürünler, EP (yüksek basınç) katıkları ile takviye edilmişlerdir ve en zor operasyonlarda dahi, çok yüksek takım ömrünü e mükemmel yüzey düzgünlüğünü garanti ederler.En yüksek operasyonlarda dahi köpürmeyen ürüler özel seçilmiş katkı malzemeleri ile çok uzun hazne ömrü sağlarlar. Tornalama, frezeleme, her türlü kesme, delme gibi operasyonların yanında yüksek konsantrasyonlarda diş açma, broşlama, raybalama gibi operasyonlarda da başarı ile
kullanılırlar.

Kullanım Yerleri

Döküm, çelik ve alüminyum malzemelerin kaba ve hassas işlemesinde kullanılan, tek ve çok kafalı otomatik veya CNC tezgahlarında, suyla karışabilen EP (Aşırı Basınç) katıklı genel
amaçlı yarı sentetik soğutma sıvısıdır. Yüksek yıkama etkisi ve düşük köpürme özelliğinden dolayı taşlama işlemleri için de uygundur.

Kullanım Şekli

5-20 dH (Alman Sertliği) arasındaki tipte emülsiyon stabilitesi düzgün sağlanacağından bu aralıktaki su tercih edilmelidir. Eklenecek olan Bor Yağı, bakteri içermeyen, çok yumuşak ya da çok sert suyla karıştırılmaması önerilir. En iyi sonucu alabilmek için emin olduğunuz %95 su ile üzerine yavaş yavaş karıştırmak sureti ile min % 5 semi sentetik kesme yağı dökülerek hazırlanır. Refraktometre katsayısına göre tank içindeki ölçümü min %5 semi sentetik kesme yağı seviyesinin altına düşürülmemesi gerekmektedir. Hiçbir zaman yağın üstüne su ilavesi yapılmaz. Farklı tipte ürün sistemde varsa, sistemde hemen müdahale edilmemiş yağ kaçağı varsa, çapak ve köpük oluşumu ile birlikte uzun süre sistem çalıştırılmamışsa ve sıvı rengi kirli görünümdeki hali almışsa sistemdeki mevcut kesme sıvısı tamamen değiştirilip, sistem temizleyicilerle sirküle edilip yeni emülsiyon hazırlanarak sisteme eklenmelidir. Değiştirme aralıkları operatörler tarafından işlem çeşidi, zorluğu, çapak yoğunluğu, yağ kaçakları, sistem temizliği vs. gibi etkenlere dikkat ederek optimum seviyede belirlenmelidir. Normal talaşlı imalatta % 5-10 oranları arasında kullanılırken daha hafif işlemler ve taşlama işlemleri için ise % 4-6 oranları arasında kullanım oranı önerilir.

Özellikleri ve Faydaları

Cilde Zarar Vermeyen Özellik

Nitrit, nitrat, ikincil aminler, hidrokarbonlar gibi zararlı kimyasallar ihtiva etmezler (TRGS 611 ‘e uygundur). Cilde zarar vermez.

Stabil Emülsiyon Oluşturma Özelliği

Semi Sentetik yapısıyla suda her oranda kolayca karışır, sert sulardanetkilenmez. Emülsiyon kararlılığı yüksektir.

Makine Uç Ömürlerini Uzatma Özelliği

Döküm talaşlı imalatında, grafiti çökertmeden bünyesinde tuttuğundan gri renk alır. Emülsiyon içinde dolanan grafit ekstra kayganlık ve bağlayıcılık sağlayarak uç ömürlerine önemli ölçüde pozitif katkı sağlar.

Mükemmel Soğutma Özelliği

Suyla oluşturduğu stabil emülsiyonla, soğutma görevini mükemmel yapar.

Yüksek İşleme Performansı

İçeriğindeki katık sistemi sayesinde yüksek hassasiyette işleme performansı sağlar.

Uzun Kullanım Ömrü

Semi Sentetik yapısıyla kullanım ömrü, etkinliği konvansiyonel yağlara göre yüksektir.

Yüksek Pas ve Korozyon Koruması

Yüksek pH kararlılığı sayesinde pasa karşı sert sularda bile mükemmel koruma sağlar. Boyaya zarar vermez.

Bio-Dayanıklılık Özelliği

Kullanımda yüksek süreklilik gösterme özelliklerine sahip emülsiyonların, paslanmaya karşı etkin bir koruma gücü ve mükemmel bir bio-dayanıklılığın oluşumuna olanak tanımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürünlerimiz hakkında bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz

İletişim